Blog portalu Cafeart.pl-kursy, konkursy, warsztaty decoupage, biżuteria, scrapbooking, haft, szydełko i druty, cafeforum, rękodzieło artystyczne, portal dla hobbystów, artystów, twórców rękodzieła artystycznego.
Blog > Komentarze do wpisu
Jak zrobić warkocz i supełek na drutach?-kurs obrazkowy.
Dzięki różnym wzorom wykorzystywanym przy robótkach ręcznych, nasze prace mogą zyskać nowy charakter i stać się oryginalnym i niepowtarzalnym sweterkiem, bluzeczką czy serwetką. W tym artykule poznasz technikę wykonania supełka oraz warkocza na drutach.

1. Oczko supełkowe inaczej zwane groszkowe.

Oczko to uzyskamy  owijając jedno oczko czy też kilka oczek włóczką dookoła, zależnie od wzoru. Na zdjęciach pokazany jest  przykład stworzenia oczka supełkowego, jesli owijamy tylko jedno oczko.

 

 

 

 

2. Warkocz

 

Wykonanie warkocza polega  na przekładaniu oczek, a kombinacje mogą być najróżniejsze, ale poddamy tą najprostszą, na której należałoby bazować.

Chcemy zrobić warkocz szerokości 6 oczek, czyli przypada nam po 3 oczka na „odnóża”.

 

Jak na zdjęciu mamy ileś oczek przerobionych, dochodzimy do miejsca gdzie chcemy mieć warkocz, czyli 3 oczka przeznaczone na warkoczyk,

 

 

przekładamy na drut wspomagający bez przerabiania (drut dodatkowy/agrafkę z oczkami nieprzerobionym,i trzymamy przed robótką – musimy ją widzieć)

 

 

i dopiero teraz przerabiamy normalnie 3 oczka z lewego druta na prawy.

 

 

Po tym wkładamy z powrotem z druta wspomagającego na lewy drut oczka nie przerobione

 

 

 

i dopiero teraz przerabiamy.

 

 

Później normalnie przerabiamy oczka do końca rzędu, jak również normalnie oczka następnego rzędu i widzimy, że powstało

 

 

nam takie „zawinięcie” jak zaczniemy powtarzać kroki wcześniejsze powstanie nam warkocz co jakiś czas. Czyli musimy powtarzać kroki cyklicznie co wyliczoną ilość rzędów.Więcej kursów i schematów na druty i szydełko oraz pomysłów i inspiracji szydełkowych  znajdziesz w naszym portalu: www.cafeart.pl


Specjalnie dla Cafeart.pl red.Linda Nowara
wtorek, 08 lipca 2008, cafeart

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: